II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

25.02.2018

1.   Do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego…

2.   Trwamy w Wielkim Poście zapraszam do licznego udziału dziś jeszcze w nabożeństwie Gorzkich Żali w Ratnowicach  o godz. 14.00 i w Jasienicy Górnej o godz. 15.00. Zapraszamy na dalszy ciąg ćwiczeń rekolekcyjnych, które w tym roku głosi nam o. Łukasz Brachaczek z Krakowa. Potrwają one do wtorku. Plan jest umieszczony na naszej stronie internetowej i gablotce. Okolicznościową ofiarę na rzecz klasztoru Braci Franciszkanów złożymy na koniec rekolekcji we wtorek z góry składam stokrotne Bóg zapłać! Módlmy się wiele za ojca rekolekcjonisty Łukasza i naszą całą wspólnotę o dar nawrócenia i trwałego trwania przed Panem Jezusem do końca naszego życia.

3.   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota miesiąca zapraszam do licznego udziału w nabożeństwach: w czwartek Godzina Święta w intencji powołań  i grupy Oremus modlącej się za kapłanów z naszej Parafii o godz. 16.00 w Ratnowicach, o godz. 17.00 Msza święta.

4.   Zapraszam na nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dorosłych w czwartek w Jasienicy na godz. 18.00.

5.   W piątek o godz. 18.30 spotkanie dla młodzieży gimnazjalnej i szkół średnich i wolontariatu na plebanii.

6.   W piątek o godz. 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z uprzednim komentarzem Słowa Bożego na Niedzielę.

7.   Zapraszam ministrantów na swoją zbiórkę w Ratnowicach w piątek po Mszy szkolnej, w Jasienicy w sobotę o godz. 17.30, w Piotrowicach w sobotę po Mszy świętej obecność obowiązkowa!!!

8.   W sobotę zapraszam na nabożeństwo pierwszych sobót zgodnie z orędziem Pani Fatimskiej na godz. 7.00 do Ratnowicach rozpoczniemy Adoracją Najświętszego Sakramentu, śpiewem Godzinek, rozmyślaniem nad Słowem Bożym.

9.   Przedświąteczne odwiedziny chorych dnia 24-tego marca w sobotę od godz. 9.30.

10.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i składane ofiary na kwiaty. W tym tygodniu proszę rodziny:
 Meszno: Jakubów Czesława, Twardowska Janina, Lityńska Stanisława
 Jasienica Górna: Kazimierczak Agnieszka, Pydych Teresa, Chludzińska Ewa

Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię

Zapowiedzi przedmałżeńskie:

1.    - PŁACZEK Piotr s. Pawła zam. Broniszowice i GRABOWSKA Jolanta c. Marka zam. Jasienica Górna  (I)