Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

 Witamy na parafialnej stronie internetowej 

św. Marcina Biskupa z Tours

Proboszcz parafii

ks. Jacek Chromniak
urodzony 05-06-1975 
wyświęcony 02-06-2001
Słowa przyjęte w kapłańskiej posłudze:
"Powiedział im Jezus: "Moim pokarmem jest wypełnić wolę Tego, który Mnie posłał, i wykonać Jego dzieło."   J 4,34

parafie:
[2001.08.16 - 2006.08.16] wikariusz - Ozimek, św. Jana Chrzciciela
[2006.08.16 - 2011.08.24] wikariusz - Opole (Kolonia Gosławicka), św. Jacka
[2011.08.24 - 2013.08.28] wikariusz - Raciborzu, Wniebowzięcia NMP
[2013.08.28 - nadal] proboszcz - Ratnowice, św. Marcina Biskupa 

 

Duszpasterza pochodzący z naszej parafii:

ks. dr Wiesław Szeląg
Wyświęcony: 14-06-1970

 

o. Włodzimierz Robert Mamala OFM
misjonarz w Albanii

 

ks. dr Sławomir Tokarek
Wyświęcony: 18-05-2002

 

Duszpasterza pracujący w naszej parafii po 1945 roku: 

ks. Grzegorz Rencz   [2008.09.15 - 2013.08.28]

ks. Janusz Rył   [2008.08.25 - 2008.09.15] 

ks. Edward Matusz   [2000.08.16 - 2008.08.25] 

ks. Józef Szpek   [1996.08.22 - 2000.08.16] 

ks. Wiktor Małecki   [1986.11.15 - 1996.08.22] 

ks. Eugeniusz Włodarski   [... - 1986.11.15] 

ks. Ludwik Cudzy   [1978.04.15 - (ok. 3 miesiące)] 

ks. Alfred Schleger   [1973.08.27 - 1978.04.15] 

ks. Władysław Kut   [1966.12.07 - 1973.08.27] 

ks. Franciszek Paściak   [1949.04.14 - 1966.11.03] 

ks. Teodor Wach   [1947 - 1949]

ks. Bronisław Grzesik   [1945 - 1947]


Duszpasterza pracujący w naszej parafii przed 1945 rokiem: 

ks. Bernhard Köhler   [1927.07.20 - ... ]

ks. Hugo Paul   [1899.03.11 - 1927.07.20]

ks. Serafin Kimmel   [1884.07.18 - 1898.12.18]

ks. August Kahlert   [... - 1884.05.29]

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?